@

hosté

prof. Nadiya boyko

“Náš mozek je ve střevech.”

Hlavním hostem třetího Manifestu byla profesorka mikrobiologie Nadiya Boyko z Užhorodské univerzity, jedinečná odbornice na náš mikrobiom, biotika a vše okolo mikrobiologie obecně.

Proč jedinečná? Na univerzitě Nadiya vede vědecký výzkumný tým, který bere jako rodinu. S ním vyvinula unikátní způsob vypěstování osobní kombinace bakterií na míru vašeho mikrobiomu, který dodá zažívacím orgánům přesně ty bakterie, které potřebuje. Ročně je zvána na desítky konferencí, je editorkou předních vědeckých žurnálů, její studie jsou citovány stovkami dalších a na trhu jsou její produkty přes deset let.

Zajímá tě, jaký vliv má složení našich střev na fyzický a duševní stav? Chceš se zeptat, jestli užíváš vhodná probiotika? Jaké potraviny fungují jako přirozená probiotika a které potraviny naše bakterie milují? Jak náš mikrobiom tvoří imunitu těla? A jak je to vlastně s těmi antibiotiky?

Nejen na to vše máš možnost zeptat se velké kapacity v oboru! Nadiya v týdnu přednáší na Probiotické konferenci v nedaleké Bratislavě, díky tomu byla ochotná vyhradit pro Manifest ve svém nemilosrdně nabitém kalendáři pár dní a nabídnout sdílení svých vědomostí a zkušeností s vámi.

JIŘÍ ŠŤÁSEK

Které houby z našich lesů prospívají vašemu zdraví? Kdy a kde je nejlépe sbírat? Jak houby komunikují mezi sebou a s okolním ekosystémem? Mohu si houby vypěstovat? A jaké cizokrajné houby nabízí nevídané léčivé účinky?

Jirka Šťásek se naplno věnuje houbám – jejich sběru, výrobě extraktů a podrbnému studiu jejich léčivých účinků. Pro jejich sběr neváhá vyrazit stovky kilometrů daleko, má zřízenou svoji laboratoř pro extrakci houbových výtažků a ví, jak si houby vypěstovat u sebe na zahradě.

Nejen o tomto všem si s vámi přijde na MANIFEST popovídat.

luděk smolka

„Mír ve světě není možný, dokud nebude uvnitř lidských bytostí, dokud
lidé nepoznají svoji vnitřní podstatu.“

Ahoj Lidi.
Jste tam? Jak moc známe sami sebe? Podívali jsme se někdy – upřímně – sami sobě do tváře? Jací jsme? V čem jsme dobří? Čím „škodíme“ sami sobě? Ještě jste to neudělali? A máte odvahu to udělat?
Pak Vás zvu na cestu ke kořenům lidské bytosti prostřednictvím spontánního,
vrozeného spojení – prostřednictvím Sahadža jógy. Vyzkoušíme si meditaci, řekneme si co to vlastně meditace je, vyzkoušíme jak nastolit rovnováhu uvnitř sebe, probereme, jak nalézt rovnováhu ve svém životě, jak nás omezují naše zvyklosti a předsudky, jak pracovat se svou pozorností a mnoho dalšího v mnohavrstevnatých souvislostech.

Spolu s pořadateli se na Vás těší
Luděk.

JAN MANUR

Léčba jihoamerických původních obyvatel – povídání, rape ceremonie.

Vystoupí:

JINAN

Opět nás poctí svojí přítomností přátelé z kapely Jinan, které jste mohli slyšet už na prvním ročníku Clubovna MANIFEST 2020 – jo, to jsou ti, kteří to tam roztancovali 😉 Jinan od té doby nahrál nové CD, a také se trochu pozměnilo seskupení – můžete se tedy těšit na novou dávku pozitivní energie, kterou tato kapela v kvalitní formě předává 👍

WYBEZ

“Hudbu miluju od dětství. Nejspíš to začalo první kazetou od rodičů, která byla Mike Oldfield – Voyager. Hrozně jsem si tehdy zamiloval kombinaci elektronické hudby s akustickou, což vlastně i popisuje styl hudby, kterou sbírám dodnes.

K vinylu jsem se dostal teprve před nedávnem, 2 roky zpět, chtěl jsem si splnit dětský sen který byl mít gramofon a obří kolekci nahrávek, která za ty dva roky čítá 400 kusů různorodých desek.

Ono vlastně se i člověku během života mění hudbení/zvukové preference a tak jsem zprvu sbíral desky oblíbených interpretů z pole elektronické hudby, avšak poslední dobou rád chodím do vinyl storu a sbírám hudbu spíše instrumentální z celého světa. Kolikrát si domů přinesu i desku o který ani nevím, co se na ni nachází.

Na Manifest s sebou vezmu hudbu z Ameriky až po Hongkong, z ambientu přes jazz až po rytmickou elektroniku lamanych beatů.”

HMLISTO

HMLISTO je rodinné duo ze samoty v pohoří Vtáčnik. Hraje převážně písně z vlastní tvorby s prvky world music, folku a post rocku. Veronika a Ján zpívají s nevídanou přirozeností a skromností o tom, co opravdu žijí a o čem sní. V červnu 2020 vydali u nakladatelství Galén své druhé album OZVENY LAZOV, které mapuje Veroničinu dvacetipětiletou pouť po slovenských horských samotách.